• AKTUALNOŚCI
  • TEATR
    • Historia
    • Reżyser
    • Zespół
    • Osiągnięcia
  • NAJBLIŻSZE WYSTĘPY
  • SPEKTAKLE
    • Goplana
    • Niebo
    • Opowieść
    • Parady
    • Pierwszy
    • Tango
    • Trzy historie o Ewie
    • Za szafą
    • Obietnica
  • MULTIMEDIA
    • Zdjęcia
    • Wideo
    • Artykuły prasowe
  • EDUKACJA
    • Edukacja teatralna
    • Kurs teatralny
  • NOCE TEATRALNE
  • PRZYJACIELE TEATRU
  • KONTAKT
Teatr przedmieście
Nasze spektakle

AKTUALNY REPERTUAR


CIRCUS PARADISE

Serdecznie zapraszamy na szalony, karnawałowy spektakl „Circus Paradise”. Tym razem wychodzimy do naszej publiczności z propozycją nieoczekiwaną, inną niż dotychczas. Przekształcamy nasz teatr w budę jarmarczną, a sami stajemy się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu.„Circus Paradise” wg „Parad” Jana Potockiego i „Dekameronu” Giovanniego Boccaccia to szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell’ arte ukazują nam prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności. W tym karnawale zapraszamy na żywioł zabawy i śmiechu czystego, który tak jak wzruszenie i płacz ma magiczną moc oczyszczania. Śmiejemy się także z samych siebie wierząc że Państwo się tym śmiechem zarażą.

Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Elżbieta Winiarska/Kinga Waleń
Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała
Reżyseria: Aneta Adamska


 DYBUK RZESZOWSKI                                                                                                                                                                                         

 „Dybuk Rzeszowski” to próba zmierzenia się z legendarnym żydowskim dramatem napisanym przez Szymona An-skiego. Tytułowy „dybuk” to zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało.
W latach 1911-1914 Szymon An-ski zorganizował wielką ekspedycję etnograficzną poświęconą żydowskiej kulturze ludowej, która objęła ponad 70 miejscowości na terenie Wołynia i Podola. W 1915 roku odbył trzy podróże po Galicji i Bukowinie. Gościł także w Rzeszowie - typowym galicyjskim miasteczku z liczną społecznością żydowską. Doświadczenia z podróży, jego obserwacje i zasłyszane opowieści stały się później kanwą jednego z najsłynniejszych dramatów w literaturze żydowskiej XX wieku.
Aktorzy wspólnie z widzami wyruszają w niezwykłą podróż w poszukiwaniu nieistniejącego świata chasydzkich śpiewów, gwaru jidysz i tajemniczego świata mistyki żydowskiej. Krok po kroku próbujemy odszukać cienie na murach rzeszowskich synagog i wsłuchać się w szepty kamienic przy ulicach Joselewicza, Tannenbauma, Bluma... Do tekstu dramatu dołączyła muzyka klezmerska. Duch żydowskiego kompozytora Nachuma Sternheima poprowadził nas w światy muzycznych inspiracji ludowej mieszanki podkarpacko-żydowskiej. Pragniemy również przywołać dybuka ulic, gdzie mieszkamy po to, by dla siebie odkryć nieznaną tradycję, która przez wieki współtworzyła to miasto- Reishę.

Autor: Szymon An-ski
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Jakub Adamski
Występują: Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska


FAUST

Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, tym razem Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.
W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu Christophera Marlowe’a, a także teksty z dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem,  pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi...

Reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska
Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
Muzyka: Jakub Adamski
Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń


KRONIKI PODWÓRKOWE

Znamy się od wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Znamy się na wylot. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice?
Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki.
W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

Reżyseria: Aneta Adamska
Scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
Scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała


OBIETNICA

Scenariusz spektaklu został napisany na podstawie wątków autobiograficznych. Jest to poetycka, metafizyczna historia o matczynej miłości i walce o życie dziecka. Przełomowe wydarzenia sprzed lat urastają do momentów symbolicznych i najważniejszych. To opowieść, którą opowiada się całe życie, nie po to aby zrozumieć, ale po to żeby w tej opowieści ożyć od nowa.
Aneta Adamska - autorka sztuki mówi: „Moja matka opowiada historię  poczęcia i narodzenia, a potem chwilowej śmierci swojego dziecka przynajmniej raz w roku. Od ponad trzydziestu lat zanurza mnie w mitycznej krainie swoich przeżyć i drżącego głosu, odsłaniając za każdym razem kolejną zasłonę tajemnicy, która się kiedyś wydarzyła. Moja matka płacze, za każdym razem kiedy wyruszamy w opowieść o oczekiwaniu, chorobie, aniołach i przeznaczeniu…”

Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Jakub Adamski
Występują: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska,
Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała


OSTATNIE ROZDANIE

W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.
Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Autor: Wiesław Myśliwski
Adaptacja i reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy
Występują: Monika Adamiec, Jakub Adamski, Roman Adamski, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Lila Wojciak

 

OTELLO TONIGHT!

„Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest tak naprawdę pełnym tęsknoty hymnem o miłości, to łkanie o miłość. Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie Miłość; tak było zawsze i tak zawsze będzie. Jednak to rzadki dar, łaska Boża, iskra, muśnięcie anielskich skrzydeł… Jeśli zdarzy się, tu na ziemi, wielka miłość to niestety skazana jest na niebezpieczeństwa, ryzyko, niesie w sobie od razu gorycz porażki. Największym niebezpieczeństwem dla miłości jest ludzka natura - pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello- czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego poczucie, że nie zasługuje na Desdemonę.
Bohater Shakespeare’a jest mężczyzną na wskroś współczesnym, a budzące się w nim demony braku zaufania, podejrzliwości i niewiary w uczucie są szaleńczo podsycane przez naszą kulturę . To co u Shakespeare’a wydaje się osobliwe i spowodowane kompleksem koloru skóry czy pochodzenia, w dzisiejszym świecie staje się codzienne, prozaiczne. Normalne jest bowiem to, że nie wierzymy w miłość, że zabijamy ją w sobie i w innych, ulegając podszeptom szatańskiej siły Iago, który zerka na nas cały czas.
Ukrytym bohaterem „Otella” jest ciemny Iago, który swoją mocą zatruwa duszę Maura i innych bohaterów. Otello staje się tak naprawdę jego ofiarą, bo zabijając swoją ukochaną zabija przecież sam siebie.

Autor: William Shakespeare
Adaptacja tekstu, reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Mirosław Kiełbasa
Występują: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

 

PODRÓŻ

Scenariusz spektaklu „Podróż” został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”. Prace nad książką autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa. Punktem wyjścia powieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.
Historia biblijna Józefa i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, bezwarunkowo oddany i ufający Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności swojego życia. Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

Tekst: Tomasz Mann, na podstawie powieści „Józef i jego bracia”
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
Muzyka, śpiew: Monika Adamiec
Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała


ŚWIĘTO

Bohater spektaklu „Święto” to człowiek pogubiony, miotający się między kochankami, rodzicami tradycjonalistami, księdzem. Każdy chce wrzucić na jego plecy bagaż własnych oczekiwań, ale w nim tkwi mały chłopiec, który, choć pragnie akceptacji i miłości, to jednak nie potrafi, nie chce tego bagażu dźwigać. Frustrację znieczula alkoholem. Kradzione jabłka z parafialnego sadu naznaczyły go grzechem na całe życie, niczym kęs biblijnego jabłka z rajskiego drzewa.
To spektakl rozciągnięty w czasie i przestrzeni. Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, a także pokazuje „biednego” człowieka i jego skomplikowaną naturę, sprzeczności, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz. Nasz bohater zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Fragmenty z powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego stały się podstawą do rozważań o miłości, przemijaniu, śmierci, Bogu i człowieku.

Scenariusz na motywach powieści „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Monika Adamiec, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała


TCHNIENIE 

„Tchnienie” to kameralna opowieść o miłości, śmierci i cierpieniu. Życie bohaterów toczy się tu na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Przywołujemy postaci naszych dziadków, aby przez pryzmat ich życia móc lepiej poznać i zrozumieć samych siebie. To prosta, wzruszająca historia na parę aktorów, stare łóżko, walizkę, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest i śmiesznie, i tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu. Historia opowiedziana szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia. Co po nas zostanie? Może tylko taka historia?
W tej sztuce każdy znajdzie odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. Te filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?

Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Jakub Adamski
Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała


TEATR CUDÓW

Do pewnego miasteczka przybywa wędrowna trupa komediantów, którzy przed miejscowymi notablami przedstawiają niesamowite dziwy i wyczarowują niestworzone rzeczy. Ale uwaga… nikt ich nie zobaczy, jeśli „ nie pochodzi z prawego łoża i nie jest czystej krwi chrześcijaninem”!
Mistrz Cervantes napisał satyrę na ówczesny hiszpański rasizm, przypominającą w zamyśle „Nagiego króla”: komedianci wmawiają widzom, że przedstawiane przez nich „cuda” mogą zobaczyć jedynie ci, którzy nie mają żadnej domieszki „obcej” krwi, jak u Andersena rzekome szaty cesarza mogli dostrzec jedynie ludzie „mądrzy”. Mimo że minęło już ponad 400 lat od napisania tekstu jest on aktualny do dziś i do dziś budzi śmiech, o czym na pewno będzie się można przekonać podczas spektaklu.

Autor: Miguel de Cervantes
Reżyseria: Aneta Adamska
Muzyka: Jakub Adamski
Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała



NASZE SPEKTAKLE


„OPOWIEŚĆ”

Scenariusz: Aneta Adamska, na podstawie tekstów Olgi Tokarczuk, Wiesława Myśliwskiego, Czesława Miłosza

Muzyka: kapela ludowa z Krasnego

Reżyseria, scenografia: Aneta Adamska

Obsada: Aneta Adamska/Sylwia Sokół, Edyta Muller/Aldona Kaszuba/Iwona Żytecka, Beata Mikosz/Ewa Kielar, Patryk Gruba/Rafał Biega, Aleksander Pietrucha/Łukasz Korab/Łukasz Lisowski/Michał Hadław, Maksymilian Mazur/Maciej Szukała

Premiera: 24 lutego 2004 roku, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

Nagrody:

I Nagroda na III Podkarpackich Prezentacjach Teatrów Poszukujących im. T. Kantora w Wielopolu Skrzyńskim (2004)
Nagroda Specjalna za reżyserię na Ogólnopolskim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie (2004)
Wyróżnienie na XX Sejmiku Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej (2004)
I Nagroda na VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niesfornych „Galimatias” w Teresinie (2007)
I Nagroda na I Rzeszowskim Przeglądzie Teatrów Studenckich w Rzeszowie (2007)

Ważniejsze występy:

XVIII Spotkania Młodego Teatru Europejskiego w Grenoble (Francja, 2006)
II Festiwal Teatrów Offowych “Podziemia Kamedulskie” w Warszawie (2007)
III Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny “Kontestacje” w Lublinie (2007)
I Łańcuckie Noce Teatralne (2007)
II Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych “X-OFF” w Gliwicach (2008)
Theater Frankfurt we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy, 2010)


„TRZY HISTORIE O EWIE”

Scenariusz: Aneta Adamska, Aldona Kaszuba,  na podstawie tekstów Olgi Tokarczuk,  Bertolda Brechta, Johanna Wolfganga Goethego oraz Starego Testamentu

Muzyka: Aleksander Pietrucha

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Aneta Adamska, Edyta Muller/Iwona Żytecka/Klaudia Urban, Aldona Kaszuba, Patryk Gruba, Aleksander Pietrucha/Michał Hadław, Maciej Szukała

Premiera: 12 listopada 2005 roku, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

Ważniejsze występy:

XXVII Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju (2006)
I Niemiecko- Wschodnioeuropejski Festiwal Teatralny “East +” w Hanowerze (Niemcy, 2007)
II Festiwal Teatrów Offowych “Podziemia Kamedulskie” w Warszawie (2007)
Prezentacje Teatralne w Ostrowcu Świętokrzyskim (2007)
Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Rzeszowie (2007)
Sobótki Teatralne w Brzozowie (2007)
XXXII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie (2007)

 

„TANGO”

Scenariusz: Aneta Adamska, Klaudia Urban, na podstawie tekstów Haliny Poświatowskiej, Stanisławy Zawiszanki, Grażyny Adamczyk-Lidtke

Muzyka: Astor Piazzola

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Klaudia Urban oraz Maciej Szukała, Iwona Żytecka

Premiera: 28 lipca 2007 roku podczas Łańcuckich Nocy Teatralnych 2007

Nagrody:

I Nagroda na Dniach Kultury Szkolnej w Rzeszowie (2007)
Najlepszy spektakl na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Spivograj” w Teodozji na Krymie (Ukraina, 2008)
Najlepsza Aktorka Klaudia Urban na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym  “Spivograj” w Teodozji na Krymie (Ukraina, 2008)

Ważniejsze występy:

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Alternatywnych “Exit” w Levočy (Słowacja, 2008)
Studio Novecento w Mediolanie (Włochy, 2009)
Prezentacje Teatralne w Ostrowcu Świętokrzyskim (2007)
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (2007)
I Łańcuckie Noce Teatralne (2007)

 

„NIEBO”

Scenariusz: Aneta Adamska, na podstawie tekstów Czesława Miłosza i  Wiesława Myśliwskiego

Muzyka: Aleksander Pietrucha

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Aneta Adamska,  Paweł Pasterz, Aleksander Pietrucha/Michał Hadław, Maciej Szukała, Klaudia Urban, Zofia Żurawska, Iwona Żytecka

Premiera: 16 lutego 2008 roku, Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Nagrody:

I Nagroda na VII Festiwalu Teatrów Niesfornych “Galimatias” w Teresinie (2008)
I Nagroda na V Prezentacjach Teatrów Poszukujących w Wielopolu Skrzyńskim (2008)
III Nagroda na Festiwalu Teatrów Studenckich “Atena” w Pułtusku (2008)
Nagroda dla reżysera Anety Adamskiej na Festiwalu Teatralnym “Na skrzydłach Melpomeny” w Rzeszowie (2008)
Nagroda dla aktora Macieja Szukały na Festiwalu Teatralnym “Na skrzydłach Melpomeny” w Rzeszowie (2008)

Ważniejsze występy:

XX Spotkania Młodego Teatru Europejskiego w Grenoble (Francja, 2008)
II Spotkania Teatru Alternatywnego “Łańcuckie Noce Teatralne” (2008)

 

„POKUSA”

Scenariusz: Aneta Adamska, na podstawie opowiadań  Isaaca Bashevisa Singera

Reżyseria: Aneta Adamska, Maciej Szukała, Iwona Żytecka

Premiera: 22 sierpnia 2008 roku,  Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej

 

„ZA SZAFĄ”

Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska

Reżyseria świateł: Steve Bellin (Francja)

Obsada: Aneta Adamska, Maciej Szukała, Klaudia Urban/Karolina Błądzińska, Iwona Żytecka

Premiera: 13 grudnia 2008 roku, sala przy wirydarzu PTTK w Łańcucie

Koprodukcja Teatru Przedmieście i  CREARC z Grenoble

Nagrody:

Nagroda dla Najlepszej Aktorki Iwony Żyteckiej na II Rzeszowskim Przeglądzie Teatrów Studenckich (2009)
III Nagroda na VII Festiwalu Teatrów Niesfornych “Galimatias” w Teresinie (2009)
III Nagroda VII Festiwalu Teatrów Studenckich “Atena” w Pułtusku (2009)
I Nagroda na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym ODEON w Andrychowie (2011)
Wyróżnienie aktorskie dla Iwony Żyteckiej na VI Będzińskich Spotkaniach Teatralnych (2013)

Ważniejsze występy:

Studio Novecento w Mediolanie (Włochy, 2009)
XXI Spotkania Młodego Teatru Europejskiego w Grenoble (Francja, 2009)
IV Łańcuckie Noce Teatralne (2010)
Festiwal M4: Moje Miasto- Moje Miejsce  w Mielcu (2010)
Stadion Kultury - cykl Drama Way w Rzeszowie (2013)

 

„PIERWSZY”

Scenariusz: Aneta Adamska, na podstawie „Ósmego dnia tygodnia” Marka Hłaski

Reżyseria świateł: Steve Bellin (Francja)

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Rafał Biega, Karolina Błądzińska, Łukasz Lisowski, Maciej Szukała, Iwona Żytecka

Premiera: 23 października 2009 roku, Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Koprodukcja Teatru Przedmieście i CREARC z Grenoble

Ważniejsze występy:

Accademia Internazionale dell’Attore w Rzymie (Włochy, 2010)
XXII  Spotkania Młodego Teatru Europejskiego w Grenoble (Francja, 2010)
VI Podkarpackie Prezentacje Teatrów Poszukujących w Wielopolu Skrzyńskim (2010)
I Ogólnopolski Przegląd Teatralny “Pleśń z oczu” w Lublinie (2010)
VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niesfornych „Galimatias” w Teresinie (2010)

 

„PARADY”

Autor: Jan Potocki

Muzyka: Alberto Ferraro (Włochy)

Reżyseria: Aneta Adamska, Alberto Ferraro

Obsada: Karolina Błądzińska, Łukasz Lisowski, Vincenzo Muia (Włochy), Maciej Szukała

Premiera: 12 września 2010 roku, teatr dworski w Muzeum - Zamku w Łańcucie

 

„OBIETNICA”

Autor tekstu, reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski

Obsada: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Łukasz Lisowski, Rafał Biega/Paweł Sroka, Maciej Szukała, Iwona Żytecka/Iga Olszyńska/ Kinga Waleń (Fornek)

Premiera: 26 marca 2011 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Grand Prix na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” w Gdańsku (2011)
Grand Prix na IV Będzińskich Spotkaniach Teatralnych (2011)
Nagroda Aktorska dla Iwony Żyteckiej na IV Będzińskich Spotkaniach Teatralnych (2011)
Nagroda Aktorska dla Anety Adamskiej na IV Będzińskich Spotkaniach Teatralnych (2011)
Nagroda Aktorska dla Anety Adamskiej na Pułtuskim Festiwalu Teatrów Niezależnych „Atena” (2011)
Nagroda dla Najlepszej Aktorki Iwony Żyteckej na XIII Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” (2011)
Nagroda dla Najlepszego Aktora przyznana równorzędnie dla Rafała Biegi, Łukasza Lisowskiego i Macieja Szukały na XIII Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” (2011)
Nagroda Specjalna dla Anety Adamskiej za scenariusz i reżyserię na XIII Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” (2011)
Wyróżnienie dla Anety Adamskiej za reżyserię przyznawane przez Lożę Teatrów Białołęckich na XIII Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” (2011)
III Nagroda na Pułtuskim Festiwalu Teatrów Niezależnych „Atena” (2011)
Nagroda Główna na XXXIX Tyskich Spotkaniach Teatralnych (2012)
Grand Prix na XIX OOFTA ODEON w Andrychowie (2012)
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana na XXXIII Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2012)
II Nagroda na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2012)
II Nagroda na XIV Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2012)
Nagroda Aktorska dla Iwony Żyteckiej na XIX OOFTA ODEON w Andrychowie (2012) 
I Nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka” w Gorzowie Wlkp. (2019)

Ważniejsze występy:

Theater Frankfurt we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy, 2011)
Źródła Pamięci. Grotowski - Kantor - Szajna w Rzeszowie (2011)
96. rocznica urodzin Tadeusza Kantora - Wielopole Skrzyńskie (2011)
XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dionizje” w Ciechanowie (2011)
VIII Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Theatrum Orbis Terrarum” w Olsztynie (2011)
Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2012)
V Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru „Wokół Teatru” w Świdniku (2012)
XV International Youth Theatre Festival VREME we Vratzy (Bułgaria, 2013)
XLVIII Akademicky Prešov (Słowacja, 2014)
Wręczenie nagród Bonum Publicum im. Aleksandra Patkowskiego w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu (2016)

 

„ŚWIĘTO”

Scenariusz: na motywach powieści „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Aneta Adamska/Iga Olszyńska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Olga Tralle/Monika Adamiec, Iwona Żytecka/Kinga Waleń (Fornek)

Premiera: 18 grudnia 2011 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Grand Prix na XIV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012)
Wyróżnienie aktorskie dla Anety Adamskiej na XIV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012)
Wyróżnienie aktorskie dla Pawła Sroki na XIV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012)
Wyróżnienie aktorskie dla Olgi Tralle na XIV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012)
Wyróżnienie aktorskie dla Iwony Żyteckiej na XIV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012)
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana na XXXIV Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2013)
Srebrna Misa Borowiny dla Anety Adamskiej na XXXIV Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2013)

Ważniejsze występy:

VII Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim (2012)
Źródła Pamięci. Grotowski - Kantor - Szajna w Rzeszowie (2012)
XXXX Tyskie Spotkania Teatralne (2013)
Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2013)
Noc Muzeów w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (2014)
100. rocznica urodzin Tadeusza Kantora w Rzeszowie (2015)
XII Festiwal Teatralny InNowica (2019)

 

 „TCHNIENIE”

Autor tekstu, reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski

Obsada: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 4 listopada 2012 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Srebrna Misa Borowiny dla Anety Adamskiej na XXXIX Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2018)
I Nagroda na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka” w Gorzowie Wielkopolskim (2016)
II Nagroda na XXI OOFTA ODEON w Andrychowie (2014)
Wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Scenie „i” w Krakowie (2014)
Wyróżnienie za scenariusz na XVI Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2014)

Ważniejsze występy:

Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor w Rzeszowie (2012)
XIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2013)
III Ozimska Noc Teatralna „Nocnik Teatralny” (2013)
VII Spotkania Teatralne „Innowica” w Nowicy (2014)
IX Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2017)
Le 100 - Établissement Culturel Solidaire w Paryżu (2017)
Jarosławski Przegląd Teatralny „Na dziedzińcu” w Jarosławiu (2017)
V OFPTA w Chełmie (2017)
II Noc z Teatrem w Sanoku (2018)
Festiwal „Ars scaenica” w Radomiu (2019)


„DYBUK RZESZOWSKI”

Autor: Szymon An-ski

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Paweł Sroka

Muzyka: Jakub Adamski - akordeon, Szymon Tadla - cymbały, Marek Telwach - skrzypce

Obsada: Jakub Adamski, Kinga Fornek, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Iwona Żytecka/Maria Trzeciak

Premiera: 21 września 2013 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Grand Prix na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Studenckich i Niszowych w Krakowie (2013)
II Nagroda na XV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2013)
Grand Prix od Loży Teatrów Białołęckich na XV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2013)
Wyróżnienie aktorskie dla Kingi Fornek na XV Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2013)
Nagroda Specjalna za muzykę dla Jakuba Adamskiego, Szymona Tadli i Marka Telwacha na XXXV Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2014)

Ważniejsze występy:

Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor w Rzeszowie (2013)
Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2014)
Grand Hotel w Rzeszowie (2014)
XV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2014)
XLI Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja” (2014)
Spektakl noworoczny w Rakszawie (2015)
31. Rencontres du Jeune Théâtre Européen w Grenoble (2019)

 

„SCENARIUSZ”

Autor: Piotr Bies

Muzyka: Marek Telwach/Jakub Adamski

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 8 lutego 2014 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Ważniejsze występy:

Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2014)
XVI Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku (2014)
„Na Dziedzińcu” w Jarosławiu (2014)
Alternatywa między ścianami w Częstochowie (2017)

 

„JA JESTEM...”

Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Roman Siwulak

Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała

Obsada: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Diana Bednarz, Magda Sroka, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 7 września 2014 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Nagroda dla Diany Bednarz  na Zgierskich Spotkaniach Małych Teatrów „Słodkobłękity” (2014)

Ważniejsze występy:

Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski- Kantor w Rzeszowie (2014)
XXXVI Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju (2015)
Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2015)
XVII Festiwal Sztuki Teatralnej w Rybniku (2015)
XVI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2015)
Festiwal inspirowany sztuką Tadeusza Kantora „Buda Jarmarczna” w Rzeszowie (2015)

 

„PODRÓŻ”

Autor: Tomasz Mann, na podstawie powieści „Józef i jego bracia”

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka, śpiew: Monika Adamiec

Obsada: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 24 września 2015 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana na 38. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2017)
Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Jury Profesjonalne) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)
Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Loża Teatrów Białołęckich) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)
Wyróżnienie za kreacje zbiorową na 19. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2017)
Nagroda na XLIII Tyskich Spotkaniach Teatralnych (2016)
Wyróżnienie w miesięczniku „Teatr” w kategorii Najlepsze przedstawienie offowe (plebiscyt „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2015/2016”) 

Ważniejsze występy:

Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor w Rzeszowie (2015)
IV Wojskowe Spotkania Teatralne w Zegrzu (2015)
Zdarzenia Teatralne w Stalowej Woli (2016)
XVIII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” w Gdańsku (2016)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (2017)
51. Akademicky Presov w Preszowie na Słowacji (2017)
Noc Muzeów - Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (2017)
Festiwal Karpaty Fest w Mukaczewie na Ukrainie (2017)
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu (2017)
V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dramatycznej w Achalciche (2019)


„CIRCUS PARADISE”

Autorzy: Jan Potocki „Parady”, Giovanni Boccaccio „Dekameron”

Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała

Scenografia: Paweł Sroka

Reżyseria: Aneta Adamska

Obsada: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Sylwia Błażejowska/ Kinga Waleń, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 2 stycznia 2016 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Ważniejsze występy:

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (2016)
Karnawał w Stalowej Woli (2016)
Pasjonada - Retro w Brzeźniku w Rakszawie (2016)
VI Jarosławski  Przegląd Teatralny „Na Dziedzińcu…” (2016)
III Wodzisławska Noc Teatrów w Wodzisławiu Śląskim (2016)
Jesienne Spotkania Teatralne w Giedlarowej (2016)
OSPTA w Chełmie (2016)
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep” na Podlasiu (2018, 2019)


„OSTATNIE ROZDANIE”

Autor: Wiesław Myśliwski

Adaptacja i reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy

Występują: Monika Adamiec, Jakub Adamski, Roman Adamski, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Lila Wojciak

Prapremiera: 4 listopada 2016 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Ważniejsze występy:

Spektakl noworoczny w ZSTG w Rakszawie (2017)
MDK w Stalowej Woli (2017)

„TEATR CUDÓW”

Autor: Miguel de Cervantes

Reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski

Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 31 grudnia 2016 roku, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Ważniejsze występy:

II Festiwal Teatralny Buda Jarmarczna w Rzeszowie (2017)
Pasjonada w Rakszawie (2018)

 

"KRONIKI PODWÓRKOWE"

Autorzy: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Paweł Sroka

Muzyka: Wiktor Marut

Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 28 września 2017, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Wyróżnienie na XX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wlkp. (2019)
II Nagroda na III Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych Relacje w Stalowej Woli (2018)
III Nagroda na IX Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka” w Gorzowie Wielkopolskim (2017)

Ważniejsze występy:

XX Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” w Gdańsku (2018)
III Noc z Teatrem w Sanoku (2019)


"FAUST"

Tekst: Johann Wolfgang Goethe, Christopher Marlowe

Reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka: Jakub Adamski

Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska

Premiera: 26 września 2018, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Ważniejsze występy:

Źródła Pamięci. Szajna- Grotowski- Kantor w Rzeszowie (2018)
Festiwal TOPOFF w Tychach (2019)
III Letnie Spotkania Teatralne Kołowrotek w Rakszawie (2019)
Festiwal "Na dziedzińcu" w Jarosławiu (2019)
Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE w Koszycach (2019)

 

"OTELLO TONIGHT!"

Autor: William Shakespeare

Adaptacja tekstu, reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Mirosław Kiełbasa

Występują: Aneta Adamska, Iwona Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 7 grudnia 2019, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

 

  • O nas
  • Współpraca
  • Kontakt
© 2011 Teatr Przedmieście, Wszelkie Prawa Zastrzeżone